Преземете ја сликата за видео-снимка на YouTube

❤ Преземете ги сите сликички од која било видео на YouTube со оваа едноставна алатка.

За да ја добиете видео-снимката од кое било видео на YouTube, внесете ја редовната URL-то на видеото во полето за текст подолу.

⚠ Вашата URL адреса треба да изгледа вака:
https://www.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

Оваа страница ви овозможува да преземате сликички од видеата на YouTube со внесување на URL-то на видеото.

☀ Thumbnail Grabber поддржува преземање на сликички од Youtube, Facebook, Instagram, Twitter, DailyMotion, Vimeo, Tumblr, Imgur, Liveleak, TED, Mashable, 9gag, Break, Soundcloud, Flickr, ESPN, IMDB, Buzzfeed, Okru, Metacafe, WorldStarHipHop и повеќе. ☁

Зошто да изберете оваа елегантна алатка?

 1. Брз и слободен не бесен
 2. Многу дополнителни алатки
 3. Оптимизирано корисничко искуство
 4. Модерен дизајн
 5. Поддршка на повеќето веб-страници
 6. Мулти јазик
Неодамнешни

❝Списокот со слики се зачувува само во вашиот уред❞

Прикажи историја
♻ Чиста историја
Погледнете предлози

Кликнете на копчето Предлози за да најдете добри идеи.

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D.

Ако користите Mac OS X

Притиснете Shift++D

Екстракт постер на YouTube

Ги добиете сите сликички на видеото на YouTube со еден клик.

Земете ја сликичката 2.0 ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

❝Оваа скрипта може да извлече видео постер од која било веб-страница.❞

Погледнете го екранот подолу

Како да користите генератор на сликички за сликички на YouTube

1
Чекор 1 : Внесете ја URL-то на YouTube
Копирајте и залепете ја URL-то за видео на YouTube во предвиденото поле.
2
Чекор 2 : Кликнете ❝Земете ја сликичката на YouTube❞
За прегледување и преземање на сликата со сликички на YouTube, кликнете на копчето Orange
3
Чекор 3 : Добијте слика на сликичката на видеото на YouTube
Преземете ја сликата со сликички од YouTube во повеќе квалитетни и големина на сликата

Бесплатно преземање на сликички на YouTube

Преглед пред преземање
Додека кликнете на копчето Поднеси по вметнувањето на URL-то на видеото, се обезбедува преглед на сите сликички од мали сликички. Можете да ја проверите големината на сликата и да кликнете на копчето „Преземи“ за да ги зачувате соодветните сликички на видеата на YouTube на вашиот уред.
Изберете ја вашата најдобра големина на слика
Добијте ја сликата за видео-снимка на YouTube во различни големини, по ваш избор. Кога можете да кликнете на копчето Екстракт, обезбедена е слика за прегледување на сликички во повеќе димензии. Можете да изберете големина на сликичката помеѓу 480x360, 120x90, 320x180, 1280x720 и да ја преземете.
Поддржете ги сите омилени платформи
Екстрасорот за слики со сликички на YouTube е мрежна услуга што ви овозможува прегледување и преземање на сликички од слики на YouTube во HD. Можете да ја добиете сликата со мали сликички од YouTube на која било од вашите омилени платформи како Windows уред, Linux OS, Mac машина, Android или iPhone.
Бесплатно со нула ограничувања
Сосема бесплатна услуга преку Интернет е зачувување на сликата за сликички на YouTube. Треба само неколку минути да ја внесете врската и да ја добиете сликата на сликичката на видеото на YouTube. Покрај тоа, услугата е ослободена од какво било ограничување исто така. Тоа е комплетно базирана апликација во прелистувач и може да се пристапи од која било платформа или уред.
Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како да преземате сликички од видеа на YouTube?

+ Која е сликата?
+ Може ли да ги извлечам сите сликички од видеото на YouTube од моето видео во висока резолуција?
+ Која големина е сликичката на YouTube?
+ Која е целта на Grabber или генератор за сликички на YouTube?
+ Кои се опциите со големина за преземање или создавање прилагодено видео поздравниот екран?
+ Која е големината на сликичката на YouTube 2019?
+ Како да направам слика од видео?
+ Како ја наоѓате сликата со сликички на YouTube?
+ Колку е големината на насловната фотографија на YouTube?
+ Како да го добијам вградениот код за минијатури на YouTube?
+ Како да копирам слика од YouTube?
+ Која е валидна URL-адреса на Youtube?
+ Како да направите преземање на сликичката за 1080p?
+ Дали е безбедно да се користи оваа услуга за преземање на сликички на YouTube?
Корисни алатки
Додајте го копчето за репродукција на слика на Интернет
Наскоро
Добијте ја видео-екранот на YouTube на Интернет
Наскоро
Земете слика од екранот од сопствена позиција
Наскоро
Зачувајте ги титлите на видеото на YouTube
Наскоро
Управувач со претплати на YouTube
Наскоро
Менувач на бои за YouTube
Наскоро
Контроли за YouTube
Наскоро
Сокријте ги коментарите на YouTube
Наскоро
Радио режим за YouTube
Наскоро
Еквилајзер и засилувач за YouTube
Наскоро
Топ најнови песни
Наскоро

Како сопствени сликички на YouTube ви помагаат да добиете повеќе прегледи

Дали ги барате најдобрите сликички на YouTube? Дали сакате да најдете инспирација за да креирате свои сопствени дизајни за сликички? Вие сте на вистинското место!

Создавање сопствени сликички не е само одличен начин да ја подигнете вашата марка како целина, туку исто така е и начин да се влијае на гледачите да го изберат вашето видео од сите достапни опции. Не, прилагодената сликичка нема да ја подобри вашата содржина отколку што е, па затоа е важно да се фокусирате на создавање квалитетна содржина - но, сликичката ќе ви помогне да ја забележите вашата прекрасна содржина!

Креирање на одлични сликички за видеата на YouTube

Како што споменавме погоре, сакате сликичките да бидат брендирани и ангажирани. Постојат неколку вообичаени карактеристики што ги идентификувавме во сликичките на YouTube подолу.

 • Бренд бои
 • Голем текст
 • Очигледен примарен предмет или предмет
 • Минимални зборови
 • Динамички слики
 • Прилагодени позадини

Покрај овие особини погоре, исто така беше јасно дека создавање исечоци, или маскирани слики, од примарниот предмет беше многу популарен избор за дизајн за оние кои имаат време, пари, персонал или вештина потребни за да го извлечат.

Што ги прави значајните сликички на YouTube

Дизајнирање слики за YouTube е многу различно од дизајнирање за социјални мрежи или создавање рекламни слики на Интернет. Зошто? Бидејќи вашиот бренд ќе мора да се натпреварува со десетици други брендови.

Снимката, досега, е елементот што привлекува најголемо внимание, дури и без директно да го гледаме.

Најдобрата вест е дека секогаш можете да се вратите на какви било видеа во вашата библиотека и да ги ажурирате сликичките во иднина ако вашите сопствени сликички на YouTube не испаднат да бидат токму она што сте го посакувале.

Дополнителни марки со едноставни сликички

Сите брендови не излегуваат на пат да се креативни со својот дизајн на сликички на YouTube. Всушност, поголемиот дел од каналите воопшто не направија ништо - тие дури и не избраа привлечен минијатури.

Креирање на вашите дизајни за сликички на YouTube

Нешто друго што треба да се разгледа е скалабилноста на вашите дизајни. Со други зборови, дали ќе следите дизајн кој е позаоблен, што бара само да ги менувате позадините, текстот и боите или ќе извршите дизајн што ќе бара професионален илустратор за да креирате нови дизајни?

Дизајните во НБА се добар пример за шарени дизајни кои се лесни за репродукција. Секој со основни вештини за дизајн може лесно да создаде нови шаблони со ажурирана содржина.

Како да направите своја сопствена сликичка на YouTube?

Тоа навистина не е проблем. Ако знаете како да користите Photoshop, тогаш можете лесно да направите вирален минијатури за вашите видеа или можете да користите кој било он-лајн производител на сликички на YouTube и образец Photoshop.

Вашата прилагодена слика за сликички треба да биде што е можно поголема, бидејќи сликата ќе се користи и како слика за преглед во вграден плеер. Имајте резолуција од 1280x720 (со минимална ширина од 640 пиксели). Бидете поставени во формати на слики како што се JPG, GIF, BMP или PNG.

10 начини да заработите повеќе на YouTube

Следете ги овие едноставни 10 или повеќе точки за да помогнете да ги рангирате вашите видеа на YouTube за да добиете повеќе прегледи и долари од нив.

⓵ Не трошете време за да испраќате видеа без содржина поврзана со каналот Youtube што го поседувате.

⓶ Преименувајте го вашето видео со наслов, а потоа поставете го на YouTube. Напишете привлечен опис на 300 зборови за вашето видео и залепете го насловот во согласност со описот.

⓷ Залепете го насловот на видеото како што е во ознаките. Секогаш користете го името на вашиот канал како ознака. Тоа ви помага да ги прикажете видеата од каналот во предложените и да не заборавате да додавате релевантни видео-ознаки, но мора да ги користите во описот пред да ги користите како ознака. Во спротивно, ќе смета дека е спам.

⓸ Додадете ги линковите со релевантни видеа и страниците на социјалните мрежи во описот. Споделете видео на Твитер или Инстаграм со хаштаг и обидете се да додадете една од ознаките за тренгирање исто така.

⓹ Пронајдете видео поврзано со вашата лажат со користење на трендовски ознаки на Твитер и поставете ги на вашиот канал и споделете со иста ознака за трендови. Со тоа има повеќе шанси вашите видеа да станат вирусни и ако вирусно се појават, тогаш дефинитивно ќе заработите повеќе и повеќе од само поставување видеа на YouTube. Исто така, споделете ги на Blogger, Reddit, Tumblr, Pinterest, Google Plus и Facebook со ознака.

⓺ Пронајдете трендозно видео од Google Trends поврзано со вашата лажат и едноставно направете видео на него и поставете го на вашиот канал. На овој начин создавате поголеми шанси вашето видео да стане социјално вирусно.

⓻ Ако знаете за здружениот маркетинг, тогаш може да ви помогне да добиете повеќе долари од вашиот канал. Изберете вистински производ поврзан со вашата лажат и направете видео запис на истиот и поставете го. Откако ќе ја поставите, поставете ја вашата партнерска врска во првата линија на описот, така што ако некој го расположи своето / нејзиното расположение да го купи вашиот производ, тогаш тој / таа може да ја следи вашата врска за да го купат. Значи, здружението е навистина одличен начин да заработите повеќе.

⓼ Фокусирајте се на квалитетот, а не на квантитетот и користете клучни зборови со висока cpc. Следете ги овие едноставни совети за да ги зголемите прегледите на вашиот канал, што дефинитивно ќе ви помогне да заработите повеќе и повеќе од YouTube.

⓽ Целните премиум земји имаат добра стапка на ЦПК и пронајдат висок клучен збор за клуч.

⓾ Направете прилагодена слика за сликички на YouTube за вашето видео, така што луѓето сметаат дека е интересно. Ако не знаете како да направите прилагодена сликичка на YouTube, тогаш можете едноставно да ја копирате од оние видеа што се интересни и се поврзани со вашето видео. Интересна сликичка секогаш привлекува внимание на луѓето и ги принудува да го гледаат видеото. Затоа, имајте на ум.

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

Зачувајте ги сликичките со сликички на YouTube и vimeo со секаков квалитет бесплатно. Оваа апликација ви дозволува да преземате сликички со секаков квалитет. Само залепете ја URL-то на видеото со сликички во следниот влез и кликнете на Добијте ја сликата за мали сликички.

Најдобар грабнувач за сликички на YouTube - Зачувајте ги паметните слики на видеото на YouTube

Преземете ја бесплатната слика на сликичката на YouTube на Full HD (1080), HD (720), SD и исто така во мала големина. во моментов се поддржани формати: YouTube (HD, HQ, 1080p, 4K)

Авторско право © 2019

Покажете ја вашата поддршка и споделете ја оваа веб-страница:
Кориснички прегледи
★★★★★
Ја користев оваа услуга за преземање на сликички за да создадам поздравни екрани за мојот следен проект. Такво време заштеда, веројатно ќе ме спаси часови време во целост и ќе работи совршено.
໒( ♥ ◡ ♥ )७
Terry C. Cramer, Dubai
Соработник за финансии
English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap Facebook