Преземете ги видеата на Билибили

❝Преземете видеа од Билибили со најдобар квалитет❞

➶ Најдоброто решение за преземање на аниме на Билибили, видеа, манга, преводи, сликички, филмска лента, ознаки, коментари од Билибили

Bilibili.com доаѓа со многу видео-аниме и манга. Повеќето fansубители на аниме би сакале да бараат начин како бесплатно да преземаат видеа од Билибили. Овде ќе споделиме брз и бесплатен начин за преземање видеа од Билибили.

Поддршка на повеќето веб-страници. ➥ Инсталирате сега

Преземач за

Nicovideo.JP Facebook.com Instagram.com Twitter.com Dailymotion.com Vimeo.com Tiktok.com

Како да преземете видеа од Bilibili со додаток на Chrome и додаток на Firefox

Особено ми се допаѓа гледањето видеа на Билибили и ако сте фаворизи на Билибили како мене, следете го следниот упатство за да го користите најдобриот преземач на Билибили за да зачувате видео од Билибили. Да одиме!

  1. Отворете ја веб-страницата Билибили.
  2. Пуштете видео на Билибили.
  3. Отворете го преземачот на видеа Билибили Хром / Firefox ➥ Инсталирате сега
  4. Чекај неколку моменти.
  5. Кликнете на квалитетот што сакате да го преземете.
  6. На новото јазиче, датотеката автоматски ќе ја преземе и потоа ќе се зачува на вашиот уред.

Поддржани URL адреси

bilibili.com/video/BV{ID}

bilibili.com/video/av{ID}

bilibili.com/video/av{ID}?p={PART}

bilibili.com/bangumi/play/ss{ID}/

bilibili.com/bangumi/play/ep{ID}/

Промена на дневник

Сите забележителни измени во овој проект.

Необјавено

☀ Преземете повеќе видеа.

☀ Преземете манга од Билибили.

☀ Преземете видео во живо.

☀ Converter.

Верзија 1.0.1

Додадено

☀ Преземете ја сликата Билибили

☀ Преземете ги титлите на Билибили (затворен наслов).

☀ Преземете видео на Full HD 1080p од Билибили.

☀ Преземете коментари од Билибили.

☀ Копирајте ознаки на видеата во Билибили.

☀ Автоматско преземање и зачувување на датотеката според насловот на видеото и избраниот квалитет.

☀ Оптимизиран за Android.

☀ Мулти јазик.

Билибили, платформа за видео стриминг инспирирана од јапонскиот otaku видео-страница Никонико. Ова е веб-страница за споделување видео со тема на анимација, стрипови и игри. Корисниците можат да достават, гледаат и додаваат преводи на коментари на видеото.

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

⤓ Преземи pbion.com ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

Погледнете го екранот подолу

Преземач на видео за Билибили

Можеме да гледаме филмови со HD Bilibili секогаш кога имате брза Интернет врска. Сепак, понекогаш треба да гледате HD видео. Овој преземач на видео на Bilibili HD може да ви помогне да заштедите HD видео записи како MP4 HD Quality без да изгубите квалитет.

Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како зачувате видео на Билибили?

+ Како да гледате видеа во Билибили надвор од Кина? Како да ја отклучите Билибили.
+ Како да преземате / зачувате Видеа со висок квалитет од Билибили?
+ Како да преземам видеа на Билибили на Интернет без никаков софтвер?
+ Како да преземете видео од Билибили во МП3?
+ Што ако не можам да преземам видеа од bilibili.com?
+ Како да се регистрира сметка на Билибили?
+ Зошто ви треба видео-преземач на Билибили?

Преземач на видео на Билибили mp4 - преземете го видеото на Билибили на Интернет

Bilibili Downloader - Преземете аниме / филм / музички видеа од Билибили
★★★★★
★★★★★
4.4
9 оценети корисници
Преземете ги видеата на Билибили
5 ★
6
4 ★
1
3 ★
2
2 ★
0
1 ★
0

Ако сте се надевале дека ќе уживате во видеата дури и додека сте офлајн, тогаш овој бесплатен преземач на видео на Билибили е корисна опција. Благодарение на неговиот процес на брзо симнување, ќе можете да ги преземате и гледате најновите видеа по ваша погодност.

Сведоштва
Преземањето видеа никогаш не било лесно, бидејќи без да се регистрирате каде било, можете да го дофатите видеото на Билибили. Јас сум изненаден затоа што моето омилено видео се презема за само неколку минути.
Fang Zhang
PuDongXin, Shanghai
Можете да преземете аними на Билибили со помош на преземач на видео. Еве го најдоброто решение за да преземете видеа од Билибили.
Rongbing Li
MinHou, Fujian
➥ Испратете коментар
pbion

Споделете со вашите пријатели

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu

Bilibili Downloader - Преземете аниме / филм / музички видеа од Билибили 2024

Билтен

Откако ќе се претплатите на нашиот билтен и ќе можете да ги добиете информациите за сите најнови ажурирања и одлики на оваа веб-страница.

✉ Претплатете се
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap