Преземете видеа на Фејсбук

❝Бесплатна алатка за зачувување видеа и фотографии од Фејсбук.❞

➶ Преземете видеа, сликички, gif слики, фотографии од страниците на Фејсбук, групи, приказни, профил, коментар, корица.

Овде ќе споделиме брз и бесплатен начин за преземање видеа на Фејсбук. Едноставно залепете го URL-то на Фејсбук со видео и кликнете на копчето Преземи за да зачувате видео од Фејсбук.

Поддршка на повеќето веб-страници. ➥ Инсталирате сега

Преземач за

Tiktok.com Instagram.com Twitter.com Dailymotion.com Vimeo.com Bilibili.com Nicovideo.JP

Како да зачувате видеа на Фејсбук

Нашиот бесплатен преземач на видео за Фејсбук го олеснува преземањето видеа од Фејсбук со неколку чекори. Еве како да започнете:

 1. Копирајте ја URL-то за видео на Facebook со десен клик на видеото и избирајќи копија.
 2. Залепете ја врската со Фејсбук во полето за внес погоре и притиснете го копчето Enter.
 3. Нашиот преземач на видео за Фејсбук ќе извлече високо-квалитетни MP4 видео-врски и ќе можете да изберете да преземате кој и да сакате.

Како да преземате видеа на Facebook со додаток на Chrome и додаток на Firefox

Следете го следниот упатство за да го користите најдобриот преземач на Facebook за да зачувате видео од Facebook. Да одиме!

 1. Отворете ја веб-страницата на Фејсбук.
 2. Репродуцирајте видео на Фејсбук.
 3. Отворете го преземачот на видео на Фејсбук Chrome / Firefox ➥ Инсталирате сега
 4. Чекај неколку моменти.
 5. Кликнете на квалитетот што сакате да го преземете.
 6. На новото јазиче, датотеката автоматски ќе ја преземе и потоа ќе се зачува на вашиот уред.

Поддржани URL адреси

facebook.com/{user}/videos/{ID}

facebook.com/{user}/videos/pcb.{PID}/{ID}

facebook.com/{user}/posts/{ID}

facebook.com/video/video.php?v={ID}

facebook.com/video.php?v={ID}

facebook.com/photo.php?v={ID}

facebook.com/watch?v={ID}

facebook.com/{ID}

facebook.com/groups/{GID}/wp/{ID}/

m.facebook.com/{user}/posts/pcb.{PID}/?photo_id={ID}

fbwat.ch/{ID}/

fb.watch/{ID}/

Причини за зачувување на присутните видеа на Фејсбук.

 1. Така можете да го споделите со други страници на социјалните медиуми.
 2. Да го чувате на вашиот компјутер, особено на вашите сопствени видеа како резервна копија.
 3. Да се ​​користи како референца во иднина.
 4. За да го видите видеото целосно ако е долг и немате доволно време.

Промена на дневник

Сите забележителни измени во овој проект.

Верзија 3.0.1

Додадено

☀ Преземете титли на Фејсбук (затворен наслов).

☀ Претворете го видеото на Фејсбук во mp4.

☀ Преземете видео Ultra HD 1440p, Full HD 1080p од Facebook.

☀ Преземете аудио на Фејсбук.

☀ Преземете ја сликата на Фејсбук.

☀ Преземете слики на Facebook gif.

☀ Преземете го видеото за коментари на Фејсбук.

☀ Преземете споделени видеа на Фејсбук.

☀ Преземете го видеото на насловната страница на Фејсбук.

☀ Преземете видеа на јавна група на Фејсбук.

☀ Преземете видеа на тајната група на Фејсбук.

☀ Преземете видеа на профили на Фејсбук.

☀ Преземете приватни видеа на Фејсбук.

☀ Преземете го видеото на Фејсбук на страната за гледање.

☀ Преземете го видеото на Facebook на страницата со приказни.

☀ Автоматско преземање и зачувување на датотеката според насловот на видеото и избраниот квалитет.

☀ Оптимизиран за Android.

☀ Мулти јазик.

☀ Предложете прашања.

☀ Генерирајте случајни клучни зборови.

Необјавено

☀ Преземете видео на Фејсбук на забава за гледање.

☀ Преземач на големо на Фејсбук.

☀ Преземете видео-вградено Фејсбук.

☀ Преземете го видеото во живо на Фејсбук.

☀ Преземете фотографии на Фејсбук со 360 степени.

☀ Преземете 3Д фотографии на Фејсбук.

☀ Погледнете ја сликата на профилот на Фејсбук со HD квалитет.

☀ Претворете го видеото на Фејсбук во mp3.

Фејсбук платформата е дизајнирана само за да им овозможи на корисниците на Фејсбук да гледаат видеа на сопствената платформа. Сепак, многу корисници треба да преземаат и зачувуваат видеа на Фејсбук на своите паметни телефони или компјутери, за да можат да ги следат без да бидат поврзани на Интернет. Затоа, ги создадовме овие алатки што им овозможуваат на сите корисници на Фејсбук да ги преземаат и зачувуваат своите омилени видеа.

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

⤓ Преземи pbion.com ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

Погледнете го екранот подолу

Преземање на видео за Фејсбук

Преземање видеа од Фејсбук - Нашиот интернет преземач на Фејсбук ќе ви овозможи да зачувате јавно јавно видео на Фејсбук во висок квалитет или низок квалитет MP4 формат.

Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како зачувате видео на Фејсбук?

+ Што е преземање на видео на Фејсбук?
+ Каде се зачувуваат видеа откако ќе се преземат?
+ Може ли да преземам видеа во живо на Фејсбук?
+ Дали преземачот на Фејсбук чува преземени видеа или чува копија од видеа?
+ Зошто грешам при преземањето на видео на Фејсбук?
Како да преземам приватни видеа од Фејсбук?
+ Кој е форматот на преземено видео на фејсбук?
+ Како да преземате видеа од Facebook Messenger?
+ Како да преземам видеа на Facebook на мојот Android телефон?
Како да копирате видео-врска на Фејсбук
+ Кој квалитет на видео е поддржан?
+ Како да преземете видео од Фејсбук на iphone?
+ Како да преземете фејсбук аудио порака? Како можам да зачувам говорни пораки?
+ Како да преземам видео за историја на фејсбук? Како можам да зачувам зачувано видео на Фејсбук?

Преземете ги видеата на Фејсбук преку Интернет Full HD

Фејсбук преземач на видео преку Интернет - Најдобрата бесплатна онлајн алатка за преземање на FB видеа
★★★★★
★★★★★
4.6
9 оценети корисници
Преземете видеа на Фејсбук
5 ★
6
4 ★
2
3 ★
1
2 ★
0
1 ★
0

Преземете ги видеата на Фејсбук и зачувајте ги директно од фејсбук на вашиот компјутер или мобилен бесплатно без софтвер.

Сведоштва
Бесплатно преземање на Фејсбук за зачувување на фејсбук видеа со најдобар квалитет и голема брзина на преземање.
Scott Silverberg
Saginaw, Michigan
Лесно преземете ги видеата на Фејсбук во MP4 со најдобар квалитет.
Douglas Ervin
San Jose, California
Вашиот најдобар преземач на видео, 100% безбеден без вирус, потполно бесплатна услуга.
Michael Sauer
Chesapeake, Virginia
Бесплатно преземање на Фејсбук за да ги преземате видеата на Фејсбук лесно и брзо во најдобар формат во MP4. Бесплатно да се користи без никакви ограничувања.
Gloria Hansford
Ontario
Интернет-услугата ми олеснува да преземам видео на Фејсбук бесплатно, навистина е корисно! Веќе ја обележав оваа страница.
Muhammad Mellor
Tirana, Albania
❤ Благодарение на оваа онлајн апликација, можам лесно да зачувам видеа на Фејсбук на мојот компјутер и iPhone.
Jannine Polfliet
Hoogkarspel, Noord-Holland
Веб-страницата е високо прилагодена и пријателска со мобилната телефонија. Можете да ја користите оваа веб-страница на вашиот мобилен телефон и да преземате видео во секое време и на кое било место.
Ashraf el Salameh
Kuwait
➥ Испратете коментар
pbion

Споделете со вашите пријатели

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu

Фејсбук преземач на видео преку Интернет - Најдобрата бесплатна онлајн алатка за преземање на FB видеа 2024

Билтен

Откако ќе се претплатите на нашиот билтен и ќе можете да ги добиете информациите за сите најнови ажурирања и одлики на оваа веб-страница.

✉ Претплатете се
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap