Преземете видеа на Твитер

❝Преземете видеа на Твитер и GIF од твитови❞

➶ Преземете видеа, гифови, твитови фотографии, слики на профили, банери за заглавија, сликички, преводи, палети на бои, ознаки од Твитер.

Преземачот на видеа на Твитер е онлајн алатка за преземање на твитер видеа и GIF што се вметнати во твитови. Зачувајте какво било видео и GIF од Твитер.

Поддршка на повеќето веб-страници. ➥ Инсталирате сега

Преземач за

Facebook.com Instagram.com Dailymotion.com Vimeo.com Tiktok.com Bilibili.com Nicovideo.JP

Како да преземате видеа од Твитер

Загриженост за тоа како да зачувате видеа на Твитер преку Интернет и да преземате GIF од Твитер? Следете ги овие три едноставни чекори и среќно преземање!

 1. Откако ќе се најавите на вашата сметка на Твитер, кликнете на паѓачката стрелка присутна на горниот десен агол на видеото што сакате да го преземете и изберете Копирај ја врската за да твитате.
 2. Откако ќе биде копирана url-адресата на твитот, кликнете со десното копче на глувчето за да ја залепите URL-то веднаш во горното поле за текст и притиснете го копчето Enter.
 3. Нашиот преземач на видеа на Твитер ќе извлече висококвалитетни MP4 видео врски и можете да изберете да преземате кој квалитет сакате.

Како да преземате видеа на Твитер со наставка на Chrome и додаток на Firefox

🧐 Понекогаш наидуваме на некои високо креативни видеа на Твитер кои не можеме да одолееме на преземање. Зачувувањето на сликата не е проблем. За видеа, сепак, можеби ќе ви треба сигурен симнувач на видеа на Твитер. Алатката ви овозможува да преземате цели медиумски библиотеки на сметки. Следете го следното упатство за да го користите најдобриот видео симнувач на Твитер за да зачувате видео и GIF од Твитер. Да одиме!

 1. Отворете ја веб-страницата на Твитер.
 2. Репродуцирајте видео на Твитер.
 3. Отворете Преземач на видеа на Твитер Chrome / Firefox ➥ Инсталирате сега
 4. Почекајте неколку моменти.
 5. Кликнете на квалитетот што сакате да го преземете.
 6. На новиот таб, датотеката автоматски ќе се преземе, а потоа ќе се зачува на вашиот уред.

🚀 КАКО РАБОТА ОВА АЛАТИКА?

Откако ќе ја отворите оваа алатка, парче код ќе се изврши во тековниот таб. Овој код е одговорен за анализа на кодот json и пронаоѓање на ID на твитот што моментално се прикажува на екранот. Твитовите што не се појавуваат во рамката на екранот се игнорираат.

Откако го пронајде идентификаторот на видеото, алатката продолжува да испраќа барање до Твитер за да ги добие податоците на json. Копчето за преземање потоа ќе се појави под секој твит и внатре во прозорецот со алатки.

Работите што можете да ги преземете од секој твит вклучуваат видеа, гифови, секоја слика на твитот, подводни делови што може да се одделат. Можете да ги прегледувате и зголемите аватарите и банерите со највисок квалитет. Лесно копирајте палети и ознаки во твитови.

Белешка: Оваа алатка поддржува само преземање датотеки хостирани од Твитер. Оваа наставка не дава пристап до секоја веб-страница, така што корисниците не можат да преземаат видеа од твитови вградени на други веб-страници.

Поддржани URL адреси

twitter.com/home

twitter.com/explore

twitter.com/search

twitter.com/{USER}

twitter.com/{USER}/status/{ID}

twitter.com/{USER}/status/{ID}?cxt={TOKEN}

twitter.com/{USER}/status/{ID}/photo/1

twitter.com/{USER}/status/{ID}/video/1

twitter.com/i/status/{ID}

twitter.com/i/broadcasts/{ID}

twitter.com/i/bookmarks

twitter.com/i/topics/{ID}

twitter.com/i/lists/{ID}

twitter.com/hashtag/{TAG}

mobile.twitter.com

Зошто да користите симнувач на видеа на Твитер?

 1. Ако видеото е отстрането од Твитер, тогаш сепак ќе можете да го гледате.
 2. Сите преземени видеа може да се пренесат на вашиот паметен телефон за лесно споделување.
 3. Кое било од видеата што ќе го преземете може да се гледа офлајн.
 4. За да го видите видеото целосно ако е долго и немате доволно време.
 5. Вие сте во можност да креирате офлајн плејлисти за кога патувате.

Промена на дневник

Сите забележителни измени во овој проект.

Верзија 1.0.1

Додадено

☀ Преземете видео на Твитер со наслов.

☀ Конвертирајте го видеото на Твитер во mp4.

☀ Преземете Ultra HD 1440p, Full HD 1080p, HD 720p видео од Твитер.

☀ Преземете го Твитер гиф.

☀ Твитер преземач на приватни видеа.

☀ Преземете го преносот на Твитер.

☀ Преземете оригинални слики од Твитер.

☀ Прегледувач на слики на профил на Твитер.

☀ Преземач на слики на профил на Твитер.

☀ Преземете ја сликата за заглавие на Твитер.

☀ Преземете ги сликичките на Твитер.

☀ Автоматско преземање и зачувување на датотеката според насловот на видеото и избраниот квалитет.

☀ Мулти јазик.

☀ Оптимизиран за Android.

☀ Предложете пребарувања.

☀ Генерирајте случајни клучни зборови.

Необјавено

☀ Масовно преземање слики на Твитер.

☀ Преземете видео во живо на Твитер.

☀ Преземач на аудио на Твитер.

☀ Претворете го видеото на Твитер во mp3.

☀ Преземете видео од директна порака на Твитер.

☀ Конвертер на видео на Твитер во гиф.

☀ Преземете твитови од хаштаг.

Социјална мрежа Твитер е една од најпопуларните веб-страници во светот. Веб-страницата е дизајнирана за јавна размена на пораки со користење на веб-интерфејс, алатки за инстант пораки или програми за клиенти од трети лица за корисници на Интернет од која било возраст. Меѓу содржините што корисниците ги објавуваат на видеото на Твитер, е една од најпопуларните.

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

⤓ Преземи pbion.com ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

Погледнете го екранот подолу

Преземач на видеа на Твитер

Преземачот на видеа на Твитер е онлајн веб-апликација за директно преземање на твитер видеа и GIF-картички на вашиот компјутер или мобилен телефон.

Најчесто поставувани прашања ✉

Пронајдете ги вашите прашања и одговори овде - Како зачувувате видео на Твитер?

+ Што е Преземач на видеа на Твитер?
+ Каде се зачувуваат видеата откако се преземени?
+ Како да заштедите GIF од Твитер на iPhone?
+ Дали преземачот на Twitter чува преземени видеа или чува копија од видеа?
+ Како да преземам приватни видеа од Твитер?
+ Кој е форматот на преземено видео на Твитер?
+ Како да преземам видеа на Твитер на мојот телефон со Android?
+ Колку видеа можам да преземам од Твитер?
+ Може ли да преземам видеа ако не сум регистриран корисник на Твитер?
+ Зошто моето видео не се презема?
+ Што да направите ако видеото не се преземе, туку наместо тоа се репродуцира?

Преземете видеа на Твитер преку Интернет Full HD

Бот за преземање видео на Твитер - Најдобра бесплатна алатка преку Интернет за преземање и зачувување видеа и GIF-ови од Твитер
★★★★★
★★★★★
5
2 оценети корисници
Преземете видеа на Твитер
5 ★
2
4 ★
0
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Преземачот на видеа на Твитер ви помага да генерирате директни врски за вашите омилени видеа на Твитер и да ги зачувате за офлајн прегледување и споделување.

Сведоштва
Преземачот на видеа на Твитер е одлична алатка што можете да ја користите на Интернет за да преземате видеа и GIF-слики од Твитер на мојот компјутер.
Heather G. Sauer
Arrowood Drive, Jacksonville
Преземачот на видеа на Твитер е потполно безбеден и презема видеа директно од серверите на ЦДН на Твитер.
Dwayne A. Brent
Grasselli Street, Warner
Оваа алатка работи за сите уреди, вклучително и десктоп компјутери, паметни телефони и таблети.
Leda A. Swisher
Watson Street, Maple Shade
Оваа алатка ви овозможува да преземате видеа (како MP4) и GIF-слики од Твитер.
Cynthia J. Grove
Tail Ends Road, Oshkosh
Преземете Твитер Видеа е алатка со лесен интерфејс.
Jill T. Pendarvis
Meadowview Drive, Fredericksburg
Брз и сигурен начин за преземање клипови.
Glenn J. Hurst
Cardinal Lane, Springfield
Ова е супер-брза и слаба алатка која ви овозможува да зачувувате видеа од Твитер на блиц.
Viva J. Brown
Parrill Court, Portage
Прекрасно продолжување за преземање на емитувано видео на Твитер.
Sharon A. Cox
Farnum Road, New York
Ова е одлична алтернатива на апликацијата tweet2gif.
Virginia G. Waldschmidt
Clair Street, Morgan
➥ Испратете коментар
pbion

Споделете со вашите пријатели

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu

Бот за преземање видео на Твитер - Најдобра бесплатна алатка преку Интернет за преземање и зачувување видеа и GIF-ови од Твитер 2024

Билтен

Откако ќе се претплатите на нашиот билтен и ќе можете да ги добиете информациите за сите најнови ажурирања и одлики на оваа веб-страница.

✉ Претплатете се
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap