Преземете видеа од Dailymotion

❝Преземете видеа од Dailymotion со најдобар квалитет❞

➶ Преземете видеа од 4к, видеа од 1080p, HD видеа, преводи, сликички, постери, филмски скрипти, ознаки од Dailymotion

Копирајте ја URL-то на видеото и залепете го во горното поле, тогаш Dailymotion преземачот ќе го најде видеото веднаш. Десен клик на врската за преземање и зачувајте ги видеата на Dailymotion на локалниот диск.

Поддршка на повеќето веб-страници. ➥ Инсталирате сега

Преземач за

Facebook.com Instagram.com Twitter.com Vimeo.com Tiktok.com Bilibili.com Nicovideo.JP

Како да преземате видеа од Dailymotion

Можеме да гледаме филмови со HD Dailymotion кога ќе имате брза Интернет врска. Сепак, понекогаш треба да гледате HD видео. Овој преземач на видео запис на Dailymotion HD може да ви помогне да заштедите HD видео записи како MP4 HD Quality без да изгубите квалитет.

  1. Отворете ја оваа веб-страница
  2. Внесете ја URL-то на видеото на Dailymotion и кликнете на копчето Преземање.
  3. 'Llе го видите списокот со сите достапни врски.
  4. Изберете го форматот и квалитетот и уживајте во видеата присутен!

Бесплатно преземање видеа од Dailymotion со додаток на Chrome и додаток на Firefox

  1. Отворете ја веб-страницата за Dailymotion.
  2. Играјте видео на Dailymotion.
  3. Отворете го ова продолжение. ➥ Инсталирате сега
  4. Чекај неколку моменти.
  5. Кликнете на квалитетот што сакате да го преземете.
  6. На новото јазиче, датотеката автоматски ќе ја преземе и потоа ќе се зачува на вашиот уред.

Поддржани URL адреси

dailymotion.com/video/{ID}

dailymotion.com/video/{ID}_{SLUG}

dailymotion.com/embed/video/{ID}

Како и YouTube, Dailymotion е широко користена веб-страница за споделување видео со милиони активни корисници на ден. Dailymotion им овозможува на корисниците да прелистуваат и да поставуваат видеа со пребарување на ознаки, канали или групи создадени од корисник. Можете да гледате видеа бесплатно, вклучувајќи музика, цртани филмови, филмови ...

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

⤓ Преземи pbion.com ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

Погледнете го екранот подолу

Преземач на видео за Dailymotion

Сега, толку е лесно да се преземат бесплатни видеа од Dailymotion без никакви проблеми.

Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како да зачувате видео од Dailymotion?

+ Може ли да преземам свои видеа од Dailymotion?
+ Како можам да преземам видеа од апликацијата Dailymotion?
+ Како можете да преземете видеа од Dailymotion на мојот MAC компјутер?
+ Дали е можно да се конвертира Dailymotion во MP3 аудио?
+ Како да преземате видеа од Dailymotion на паметен телефон со Android?
+ Како да гледам видеа од Dailymotion во офлајн на ios уреди (iphone, ipad)?
+ Како да преземете видео-плејлиста за Dailymotion?
+ Како да преземам ограничени или приватни видеа од Dailymotion на Интернет?
+ Колку видеа можам да преземам на ден од Dailymotion?

Преземач на видео во Dailymotion - Најдобар начин за гледање видеа во присутен

Преземачи на видеа од Dailymotion на интернет со 1080p
★★★★★
★★★★★
4.8
5 оценети корисници
Преземете видеа од Dailymotion
5 ★
4
4 ★
1
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Ако сте се надевале дека ќе уживате во видеата дури и додека сте офлајн, тогаш овој бесплатен преземач на видео запис во Youtube е корисна опција. Благодарение на неговиот процес на брзо симнување, ќе можете да ги преземате и гледате најновите видеа по ваша погодност.

Сведоштва
Преземањето видеа никогаш не било лесно, бидејќи без регистрација на кое било место можете да го дофатите видеото на Dailymotion. Јас сум изненаден затоа што моето омилено видео се презема за само неколку минути.
Joyce Humphrey
Knoxville, Iowa
Интерфејсот на симнувачот Видео преземач на Dailymotion е едноставен и интуитивен. Силно ја препорачувам оваа алатка на сите Dailymotionубители на Dailymotion Video.
Alexander Sierra
Springfield, Missouri
Dailymotion Video Downloader е убав преземач со чист, пријатно редок интерфејс и удобна интеграција на прелистувачите. Го препорачувам сесрдно.
Gene Gray
Saint Petersburg
Тој е еден од најдобрите преземачи на видео што сум користел досега. Тоа е многу лесна и удобна апликација што можете да ја користите за преземање на различни видеа.
Earl Howell
Gainesville, Florida
Ја користев оваа наставка за да преземам видеа од 4k за да ги гледам на мојот паметен телевизор. Се работи добро.
Brandon Arnold
Honolulu, Hawaii
Ова е еден од најдобрите Интернет преземачи на видео за снимање на Dailymotion за да преземете видеа од Dailymotion на вашиот компјутер или мобилен телефон.
Scott Ferguson
Toledo, Ohio
➥ Испратете коментар
Повторување на YouTube
pbion

Споделете со вашите пријатели

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu

Преземачи на видеа од Dailymotion на интернет со 1080p 2024

Билтен

Откако ќе се претплатите на нашиот билтен и ќе можете да ги добиете информациите за сите најнови ажурирања и одлики на оваа веб-страница.

✉ Претплатете се
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap