Нико Нико Дага Преземач

❝Бесплатно симнување аниме видеа од Никонико❞

➶ Оваа страница ви овозможува да преземате видеа во Никонико со внесување на URL-то на видеото.

Копирајте ја URL-то на видеото и залепете го во горното поле, потоа преземачот на Niconico ќе го најде видеото веднаш. Десен клик на врската за преземање и зачувајте ги видеата на Никонико на локалниот диск.

Поддршка на повеќето веб-страници. ➥ Инсталирате сега

Преземач за

Bilibili.com Facebook.com Instagram.com Twitter.com Dailymotion.com Vimeo.com Tiktok.com

Како да преземете видеа од NicoNico

Можам да кажам дека сте исто така голем обожавател на аниме на Никонико затоа што го најдовте патот тука. Никонико е одлична јапонска платформа за споделување видео, обезбедува илјадници интересни и прекрасни видеа. Сепак, можеме само да ги гледаме видеата на Никонико на Интернет и тешко е да се преземаат видео и аудио на Никонико на официјални начини. Од таа причина, ние ви нудиме како да преземете видео и аудио на Никонико со најдобриот преземач на видео-пораки на Никонико.

  1. Отворете ја оваа веб-страница
  2. Внесете ја URL-то на NicoNico видео и кликнете на копчето Преземање.
  3. 'Llе го видите списокот со сите достапни врски.
  4. Изберете го форматот и квалитетот и уживајте во видеата присутен!

Бесплатни видеа за преземање од Никонико со наставка / додаток на прелистувачот

  1. Отворете ја веб-страницата на Никовидо.
  2. Пуштете видео на НикоНико. Променете го квалитетот на видеото на плеерот за да ја добиете врската за преземање.
  3. Отворете го ова продолжение.
  4. Чекај неколку моменти.
  5. Кликнете на квалитетот што сакате да го преземете.
  6. На новото јазиче, датотеката автоматски ќе ја преземе и потоа ќе се зачува на вашиот уред.

Поддржани URL адреси

nicovideo.jp/watch/{ID}

embed.nicovideo.jp/watch/{ID}

sp.nicovideo.jp/watch/{ID}

seiga.nicovideo.jp/watch/{ID}

sp.seiga.nicovideo.jp/watch/{ID}

sp.seiga.nicovideo.jp/viewer/{ID}

seiga.nicovideo.jp/seiga/{ID}

sp.seiga.nicovideo.jp/seiga/{ID}

Никонико, порано познат како Нико Нико Дага, е позната јапонска страница за видео стриминг каде има изобилство видео канали, како што се Забава, Музика, Lifeивот, Спорт, Аниме, Уметност, Игри и сл. Покрај тоа што гледаат, качуваат и споделуваат видеа, највисок степен на Никовидео е дека им овозможува на регистрираните корисници да испраќаат екран со куршуми, коментарите се преклопуваат директно на видеото и се синхронизираат во одредено време за репродукција, што води моден тренд.

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

⤓ Преземи pbion.com ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

Погледнете го екранот подолу

Преземање на видео за Никонико

Никонико (nicovideo.jp) е една од најпосетуваните јапонски места за споделување видео. Ние вложивме големи напори во овој преземач на Nicovideo, затоа можете да преземете кое било видео од Никонико во секунди. Забележете дека сите преземени датотеки се само за лична употреба.

Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како да преземате видеа на NicoNico?

+ Што е NicoVideo?
+ Како да преземете аниме видео од Никовидо?
+ Како да преземете NicoVideo на Mac без да изгубите квалитет?
+ Како да преземете аниме песни од NicoVideo (Нико Нико Дага)?
+ Како да заштедите аудио со висок квалитет од Никовидо?
+ Што ако не можам да преземам видеа од nicovideo.jp?
+ Може ли да пуштам преземено видео на мојот уред?
+ Може ли да споделам преземено видео со моите пријатели?
+ Дали видео преземачот заштедува копија на преземени видеа?
+ Дали е законско да преземате видеа од nicovideo.jp?
+ Како да преземате видеа од niconico како mp4 1080p?
+ Дали е можно да преземате видеа / mp3 од NicoNico Douga?
+ Што е Нико во живо?
+ Како да преземете видео од NicoNico на Android паметен телефон или Iphone, Ipad?

Никонико он-лајн симнувач - Преземете го Никонико Видео и аудио на MP4 / MP3 бесплатно

Никонико преземање на видео
★★★★★
★★★★★
4.5
2 оценети корисници
Нико Нико Дага Преземач
5 ★
1
4 ★
1
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Во последниве години, многу луѓе се жалат дека секогаш исполнуваат прашања како што се мрежно ампулирање или метеж, понизок квалитет на видео, разни ограничувања, итн. Лоши искуства на корисниците. Затоа, луѓето едвај чекаат да најдат решение за преземање на видеа од Никонико за подобро присуство во присуство! Имате среќа што сте тука

Сведоштва
Мислам дека е лесен, едноставен и многу добар додаток. Подобро е од Никофокс.
Shannon Koch
Jacksonville, Florida
Одлична алатка за да ми помогнете да преземам и зачувам аниме серии во мојата колекција.
Timothy Davis
Baytown, Texas
Ова продолжение ми дозволува полесно да ја преземам песната од Нико Нико Дага.
Julian Sellwood
Vancouver
➥ Испратете коментар
Повторување на YouTube
Снимка
pbion

Споделете со вашите пријатели

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu

Никонико преземање на видео 2024

Билтен

Откако ќе се претплатите на нашиот билтен и ќе можете да ги добиете информациите за сите најнови ажурирања и одлики на оваа веб-страница.

✉ Претплатете се
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap