Бесплатно преземање Вимео

❝Зачувајте ги видеата Вимео со неколку кликања❞

➶ Оваа страница ви овозможува да преземате какви било видеа на Вимео со внесување на URL-то за видео.

Копирајте ја URL-то на видеото и залепете го во горното поле, потоа преземачот Vimeo ќе го најде видеото веднаш. Десен клик на врската за преземање и зачувајте ги видеата Vimeo на локалниот диск.

Да ви помогне да преземете приватно видео на Vimeo и да снимате видео во живо. Поддршка на повеќето веб-страници. ➥ Инсталирате сега

Преземач за

Facebook.com Instagram.com Twitter.com Dailymotion.com Tiktok.com Bilibili.com Nicovideo.JP

Промена на дневник

Сите забележителни измени во овој проект.

Необјавено

☀ Download multiple videos.

Верзија 4.0.1

☀ Download Vimeo thumbnail full size.

☀ Optimized for Android

☀ Multi language.

Верзија 3.0.1

☀ Download videos with just 1 click (enable/disable in user settings).

☀ Automatically select preset quality.

Верзија 2.0.1

Додадено

☀ HLS downloader for Vimeo.

☀ Download 4K, 2K Ultra HD, 1080p Full HD videos from Vimeo.

☀ Display a list of videos and thumbnails in the session, automatically deleted when the user exits the browser.

☀ Show download buttons in the popup of the extension.

☀ Automatically download and save the file according to the title of the video and the selected quality

☀ Add a 4K video search tab on the website.

Сменето

☀ Download videos in just 2 clicks.

➥ Инсталирате сега

Предности на оваа алатка за видео преземање Вимео

Преземете неограничено количество видеа од Вимео од плејлисти, канали, лајкови, Гледајте подоцна, Колекции.

☀ Нашата алатка за преземање на филмови Vimeo може да го направи видеото преносно, со тоа што ќе ви овозможи да го пренесете на повеќе уреди без потреба од пристап до Интернет.

☀ Отстранува бесконечно време на тампонирање и вчитување! Можете да го преземете видеото и да го гледате филмот без никакви прекини (дозволено е да го паузирате и да земете закуски).

☀ Можете да ги испратите видеата, филмовите и ТВ-емисиите онолку пати колку што сакате.

☀ Многу пати епизодите од ТВ-емисиите се бришат од серверот. Ако ја преземете епизодата пред да се отстрани од серверот, станува дел од вашата колекција.

Vimeo е најдобрата страница за бесплатно гледање, споделување и поставување HD видео записи. Можете да ги најдете нештата што ве интересираат со прелистување на категории и канали. Откако ќе добиете сметка за Vimeo Plus или Pro, можете да уживате во подобра услуга и повеќе придобивки.

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

⤓ Преземи pbion.com ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

Погледнете го екранот подолу

Преземање на видео за Vimeo

Преземете ги видеата брзо со едноставни и лесни чекори без никакви регистрации или отворање сметка од онлајн преземање на видео и зачувајте ги видеата за подоцнежно гледање или други цели.

Како да преземете видеа од Vimeo

Вимео е добро познат светски видео хостинг, дизајниран за креативни луѓе. Луѓето можат да испраќаат, споделуваат и гледаат видеа. Сега, уште полесно е да преземате видеа од Vimeo и да го изберете омилениот квалитет на HD и SD со видео-преземач! Можете исто така да зачувате видео Вимео во формат на датотека mp4 или mp3. Само следете ги овие чекори подолу и креирајте ја вашата сопствена колекција присутен.

  1. Отворете ја оваа веб-страница
  2. Внесете ја URL-то на Vimeo видео и кликнете на копчето Преземање.
  3. 'Llе го видите списокот со сите достапни врски.
  4. Изберете го форматот и квалитетот и уживајте во видеата присутен!

Повеќе од 70 милиони луѓе избираат да поставуваат видеа со висока дефиниција на Вимео за да ги споделат со светот. Ако сте голем обожавател на Вимео, Видео преземачот на видео може да биде вашиот најдобар избор да ги преземете кратки филмови и филмови на Интернет. Овој прекрасен преземач ви овозможува да заштедите било кое видео од Vimeo до MP4 во висок квалитет како 720p, 1080p, 2K, 4K. Целата одлука е целосно заснована на вашиот избор. Се разбира, повисок квалитет е подобар избор. Уште повеќе, сите услуги за преземање на овој преземач се 100% бесплатни. Ајде да пробаме!

Поддржани URL адреси

vimeo.com/{ID}

vimeo.com/channels/{CHANNEL}/{ID}

vimeo.com/album/{ALBUM}/video/{ID}

vimeo.com/groups/{GROUP}/videos/{ID}

vimeopro.com/{USER}/{COLLECTION}/video/{ID}

player.vimeo.com/video/{ID}

Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како да преземете или зачувате видео Вимео на вашиот компјутер?

+ Што е преземање на видео Вимео?
+ Дали Видео преземачот на видео работи на мобилен?
+ Каде одат моите видеа откако ќе се преземат?
+ Дали алатката зачувува копија од датотеката што ја преземам?
+ Колку време можам да ја задржам мојата преземена содржина?
+ Дали ќе има adware во преземената датотека?
+ Може ли да ги споделам филмовите со други?
+ Како да добиете видео Vimeo врска на Android или Iphone, Ipad?
+ Како да преземате Видео Видеа на Интернет на вашиот мобилен телефон?
+ Зошто моето видео се прикажува како аудио? Каде е сликата?
+ Што ако видеото не презема, туку наместо тоа, започнува да тече?
+ Како можам да преземам вградено приватно видео Вимео?
+ Како работи Вимео преземачот на видео?
+ Како да преземете видеа од Vimeo за да гледате присутен?
+ Дали Вимео е бесплатен?
+ Како можам да преземам видеа од Вимео?
+ Како можам бесплатно да преземам видеа од Вимео?
+ Може да го преземете Vimeo на барање?
+ Како да овозможам преземање на Vimeo?
+ Колку чини Вимео?
+ Колку е Вимео на побарувачка?
+ Како да изберете видео-преземач на видео за Mac?
+ Како ги зачувувате видеата на Вимео во вашата галерија?

Најдобра онлајн услуга за преземање на видео од Вимео бесплатно.

Преземете ги видеата Vimeo во MP4 со најдобар квалитет
★★★★★
★★★★★
4.9
7 оценети корисници
Бесплатно преземање Вимео
5 ★
6
4 ★
1
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Со оваа алатка, на располагање се бесконечни видео ресурси на Вимео. Сè што треба да направите е да копирате URL адреса за видео на Vimeo, да ја ставите на одредена локација и да кликнете на Преземи. Само во еден момент, преземачот Вимео автоматски ќе го открие видеото и ќе генерира врски за преземање за вас. Гледате, исклучително е лесно да се преземе видео од Вимео.

Сведоштва
Веб-страницата ми дава совршено решение да преземам видеа од Вимео на Интернет. Едноставно внесете ја URL-то за видео и кликнете на Преземање. Потоа, сè оди добро. Неверојатно е.
Patryk Henderson
Финансиски советник, Fort Walton Beach
Ова е најдобриот преземач на Vimeo што некогаш сум го користел. Без ограничување, можам да ги зачувам сите мои омилени видеа на компјутер. Ви благодариме за одличната работа!
Xenophon Kovalev
Специјалист за компјутерска поддршка, Old Saybrook
Преземањето видеа никогаш не било лесно, бидејќи без да се регистрирате каде било, можете да го имате видеото Вимео. Јас сум изненаден затоа што моето омилено видео се презема за само неколку минути.
Linus Solbakken
Администратор на бази на податоци, Charlotte
Неодамна преземав големо видео на Вимео и се презема за неколку минути. Јас сум навистина изненаден од неговата неверојатна брзина. Ова е совршен видео-симнувач на Вимео.
Diamond Underhill
Развивач на софтвер, Chattanooga
Преземачот на видео Vimeo е убава алатка и го прави она што го ветува. Ова е една од најдобрите алатки за преземање Видео Видео. Сакам да ја препорачам оваа алатка на сите!
Camelia Hornblower
Адвокат, Marlboro
Јас сум прилично импресиониран со Вимео Видео симнувачот. Всушност, тој е потполно иновативен и подобар од другите преземачи што се достапни на Интернет.
Frederik Enoksen
Специјалист за мрежа, Greenland
Ова е апсолутно одлично! Нема потреба од преземање. Едноставно копирајте и залепете ја URL-то и ќе ги добиете видеата Vimeo за некое време. И, некои популарни видео-страници се исто така добро поддржани. Одлично искуство за мене и веќе не пречи!
Tearlach Davignon
Математичар, Paris
Одличен бесплатен производ! Треба да биде задолжително за луѓето кои сакаат да ги гледаат видеата преку Интернет во движење или само за гледање подоцна. Лесен за употреба, безбеден и навистина добро направен при преземање видеа!
Charles Thomas
Студент, London
➥ Испратете коментар
Повторување на YouTube
Снимка
pbion

Споделете со вашите пријатели

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu

Преземете ги видеата Vimeo во MP4 со најдобар квалитет 2024

Билтен

Откако ќе се претплатите на нашиот билтен и ќе можете да ги добиете информациите за сите најнови ажурирања и одлики на оваа веб-страница.

✉ Претплатете се
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap