Преземете видеа на Инстаграм

❝Преземач на фотографии, видео и ИГТВ на Инстаграм.❞

➶ Преземете видеа на Инстаграм, Видеа од Вили, Фотографии, Приказни и IGTV видеа од вашата сметка на Инстаграм или која било јавна.

Веб-страница главно за преземање MP4 видеа од Instagram преку Интернет со помош на Instagram Video Downloader. Зачувајте IGTV, преземете IG профили и видеа во срцеви отчукувања. Премиум квалитет, без регистрација - обидете се сега.

Поддршка на повеќето веб-страници. ➥ Инсталирате сега

Преземач за

Facebook.com Twitter.com Dailymotion.com Vimeo.com Tiktok.com Bilibili.com Nicovideo.JP

Како да преземате видеа од Инстаграм

Следете ги овие три едноставни чекори и среќно преземање!

 1. Откако ќе се најавите на вашата сметка на Инстаграм, кликнете на елипсите во горниот десен агол на видеото што сакате да го преземете и изберете ја врската за копирање.
 2. Откако ќе биде копирана URL-адресата за објавување, кликнете со десното копче на глувчето за да ја залепите URL-то веднаш во горното поле за текст и притиснете го копчето Enter.
 3. Нашиот преземач на видео на Инстаграм ќе извлече висококвалитетни MP4 видео врски и можете да изберете да преземате кој квалитет сакате.

Како да преземате видеа на Инстаграм со додаток на Chrome и додаток на Firefox

🧐 Секој ден, милиони фотографии се објавуваат на Инстаграм. Ова ја прави најпопуларна апликација за фотографии на планетата. Редовно наоѓате слики што едноставно мора да ги чувате. Се разбира, можете да зачувате фотографии во апликацијата со можност за правење слики од екранот со телефонот. Но, на крајот можеби ќе сакате да ја зачувате сликата на вашиот паметен телефон или компјутер во висока резолуција. Обидете се со подолу чекори за преземање фотографии, видеа и приказни на Инстаграм во HD квалитет.

 1. Отворете ја веб-страницата на Инстаграм.
 2. Репродуцирајте видео на Инстаграм.
 3. Отворете го симнувачот на видеа Instagram Chrome / Firefox ➥ Инсталирате сега
 4. Почекајте неколку моменти.
 5. Кликнете на квалитетот што сакате да го преземете.
 6. На новиот таб, датотеката автоматски ќе се преземе, а потоа ќе се зачува на вашиот уред.

🚀 КАКО РАБОТА ОВА АЛАТИКА?

Откако ќе ја отворите оваа алатка, парче код ќе се изврши во тековниот таб. Овој код е одговорен за анализа на кодот json и пронаоѓање на ID на објавата што моментално се прикажува на екранот. Објавите што не се појавуваат во рамката на екранот се игнорираат.

По пронаоѓањето на ID на објавата, алатката продолжува да испраќа барање до Instagram за да ги добие податоците на json. Копчето за преземање потоа ќе се појави под секоја објава и внатре во прозорецот со алатки.

Можете да ги прегледувате и зголемите аватарите со највисок квалитет. Лесно копирајте ID на објава и хаштаг во објавите.

Белешка: Оваа алатка поддржува само преземање датотеки хостирани од Instagram. Оваа наставка не дава пристап до секоја веб-страница, така што корисниците не можат да преземаат видеа од објавите вградени на други веб-страници.

Поддржани URL адреси

instagram.com

instagram.com/explore/

instagram.com/explore/tags/{TAG}/

instagram.com/{USER}/

instagram.com/{USER}/channel/

instagram.com/{USER}/tagged/

instagram.com/{USER}/saved/

instagram.com/{USER}/feed/

instagram.com/{USER}/live/

instagram.com/p/{ID}/

instagram.com/{USER}/p/{ID}/

instagram.com/{USER}/p/{ID}/embed/

instagram.com/tv/{ID}/

instagram.com/tv/{ID}/embed/

instagram.com/reel/{ID}/

instagram.com/reel/{ID}/embed/

instagram.com/stories/{USER}/{ID}/

instagram.com/stories/highlights/{ID}/

m.instagram.com

Предности на користењето на Заштеда на приказни на Instagram

 1. Резервна копија приказни и вчитајте ги подоцна подоцна.
 2. Зачувајте и објавете го видеото на Инстаграм за да го зголемите ангажманот, лајковите и следбениците на прегледите на приказната на Инстаграм.
 3. Зачувајте ги видеата на Инстаграм за да ги гледате подоцна.

Промена на дневник

Сите забележителни измени во овој проект.

Верзија 1.0.1

Додадено

☀ Преземете Full HD 1080p, HD 720p видео од Инстаграм.

☀ Претворете го видеото на Instagram во mp4.

☀ Преземач на аудио на Инстаграм.

☀ Преземете музика од видеа на Инстаграм.

☀ Преземете рингишпил на Инстаграм.

☀ Преземете слајдшоу на Инстаграм.

☀ Преземете приказни на Инстаграм.

☀ Зачувајте ги најважните моменти на Instagram.

☀ Преземете видеа на ИГТВ.

☀ Инстаграм приватен симнувач на видеа.

☀ Прегледувач на слики на профил на Инстаграм.

☀ Преземач на слики на профил на Инстаграм.

☀ Преземете оригинални слики од Инстаграм.

☀ Преземете ги сликичките на Инстаграм.

☀ Копирајте го натписот на Инстаграм.

☀ Автоматско преземање и зачувување на датотеката според насловот на видеото и избраниот квалитет.

☀ Оптимизиран за Android.

☀ Мулти јазик.

☀ Предложете пребарувања.

☀ Генерирајте случајни клучни зборови.

Необјавено

☀ Претворете го видеото на Инстаграм во mp3.

☀ Преземете гиф од Инстаграм.

☀ Преземете повеќе фотографии на Инстаграм.

☀ Инстаграм преземач на видео во живо.

☀ Преземете видео од пораката на Инстаграм.

☀ Поставете слика на вашиот профил на инстаграм од која било веб-страница.

☀ Се поставува видео од работната површина.

☀ Директна порака за веб.

☀ Калкулатор за ангажман на Инстаграм.

☀ Преземач на гласовни пораки на Instagram.

☀ Преземете ги сите фотографии на Instagram во zip.

Повеќе од само социјална мрежа, Инстаграм е едноставен, забавен и креативен начин за снимање, уредување и споделување фотографии, видеа и пораки со пријателите и семејството. Покрај тоа што дозволи креирање на фотографии и видео објави, Instagram ја лансираше една од најчесто користените одлики на апликацијата, комбинацијата Instagram Stories на фотографии или видео и откако ќе биде испратена, таа е достапна за 24 часа. По ова време, веќе не е можно да се види.

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

⤓ Преземи pbion.com ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

Погледнете го екранот подолу

Преземач на видеа на Инстаграм

Инстаграм преземач на видеа е Интернет веб-апликација за директно преземање видеа и фотографии на Инстаграм на вашиот компјутер или мобилен телефон.

Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како ги зачувувате видеата на Инстаграм?

+ Каде се зачувуваат видеата откако се преземени?
+ Што е Instagram Video Downloader?
+ Што е преземач на објавите на Инстаграм?
+ Дали преземачот на Инстаграм чува преземени видеа или чува копија од видеа?
+ Како да преземам приватни видеа од Инстаграм?
+ Зошто ви треба симнувач на слики во Instagram?
+ Кој е форматот на преземено видео на Инстаграм?
+ Што е ИГ Преземач на приказни?
+ Како да преземам видеа на Instagram на мојот телефон со Android?
+ Што е симнувач на IGTV на Инстаграм?
+ Може ли да преземам фотографии и видеа од кој било корисник?
+ Колку видеа можам да преземам од Инстаграм?
+ Што е Instagram Reels?
+ Може ли да преземам видеа ако не сум регистриран корисник на Instagram?
+ Зошто моето видео не се презема?
+ Што да направите ако видеото не се преземе, туку наместо тоа се репродуцира?
+ Може ли да зачувам видеа во живо на Инстаграм?
+ Како да преземате објавувања на вртелешки на Инстаграм?
+ Кој е корисничкиот ID на Instagram?
+ Која е целта на наоѓање на кориснички проект на Инстаграм?
+ Како да го дознаете корисничкиот проект на Instagram?
+ Што е калкулатор за стапка на ангажман на Инстаграм?
+ Најдобри методи за зајакнување на вашиот ангажман на Instagram

Преземете ги видеата на Инстаграм преку Интернет Full HD

Бот на Instagram Video Downloader Bot - Најдобра бесплатна алатка преку Интернет за преземање и зачувување видеа и фотографии од Instagram
★★★★★
★★★★★
5
2 оценети корисници
Преземете видеа на Инстаграм
5 ★
2
4 ★
0
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Instagram Video Downloader ви помага да генерирате директни врски за вашите омилени видеа на Instagram и да ги зачувате за офлајн прегледување и споделување.

Сведоштва
Видеото веднаш го презема и зачувува на вашиот телефон со одличен квалитет! Високо препорачано ова!
Ricardo A. Rose
Сакајте ја оваа апликација. Сега можам да преземам видеа од Инстаграм. Едноставна и лесна за употреба исто така.
Amy J. Nazario
Видеото можам да го зачувам во мојата галерија и за подоцнежна употреба.
Trina C. Rojas
Најбрз рефус симнувач на Инстаграм.
Robert N. Burchett
Тоа е безбеден метод за преземање на фотографијата на Инстаграм бидејќи сите податоци се приватни и не може да се мешаат со тоа што ќе се даде гаранција за приватност.
Dave M. Johnson
Преземањето приказни на Инстаграм анонимно никогаш не било полесно.
Betty B. Glover
➥ Испратете коментар
pbion

Споделете со вашите пријатели

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu

Бот на Instagram Video Downloader Bot - Најдобра бесплатна алатка преку Интернет за преземање и зачувување видеа и фотографии од Instagram 2024

Билтен

Откако ќе се претплатите на нашиот билтен и ќе можете да ги добиете информациите за сите најнови ажурирања и одлики на оваа веб-страница.

✉ Претплатете се
За TOS Политика за приватност Контактирајте не Sitemap